Baterie łazienkowe idealnym wykończeniem

baterie łazienkowe

Wydawać by się mogło, że kran, który mamy w naszej łazience jest najmniej istotny. Okazuje się jednak, że coraz częściej zdarza się, że możemy tym jednym elementem zepsuć albo uratować całą aranżację. Architekci nierzadko starają się dodać nim wyrazistości.

Przeznaczenie jedno, a wybór ogromny

Oczywiście wszyscy wiedzą, że baterie łazienkowe służą do zasilania w wodę bieżącą umywalki, wanny bądź prysznica. Jednak pełną ich gamę możemy poznać dopiero szukając idealnej do naszego wystroju. Bowiem nasz wybór możemy dostosować do całości aranżacji, a producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów w tym temacie. Z uwagi na sposób montażu, baterie można podzielić na: montowane na powierzchni odkładczej umywalki bądź wanny, zwana baterią sztorcową, montowane przy nich na blacie (sztorcowa – wysoka) lub na ścianie niedaleko nich (ścienna). Od tego co wybierzemy będzie również zależeć jej wygląd.

Nowocześnie, archaicznie a może tradycyjnie?

Gdy już wybierzemy jakie baterie łazienkowe będą dla nas najlepsze, możemy skupić się na ich wyglądzie. I tu mamy największe pole do popisu. Są specjalne działu architektów, które wymyślają design dodatków łazienkowych. Pierwszą decyzję jaką przyjdzie nam podjąć będzie wybór między mieszaczem a pokrętłami. Za dawnych czasów istniały tylko baterie z pokrętłami, gdy na rynku pojawiły się mieszacze, zawojowały one łazienkowy design. Teraz jednak coraz częściej odchodzi się do nich na rzecz tradycyjnych „kurków”, które warto zauważyć też mogą być różnego rodzaju. Dla lubiących nowoczesność stworzono pokrętła jednoramienne, dla ceniących tradycje są natomiast pokrętła krzyżowe. Do wyboru będziemy mieli też wygląd kranu. Cały komplet może być natomiast błyszczący albo matowy, najczęściej jest chromowany Dodajmy, że nowością są baterie łazienkowe z termostatem, aby można było ustawić dokładną temperaturę lecącej wody. Jeśli kupujemy baterie do prysznica warto od razu zakupić baterię wannowo-prysznicową, można do niej od razu podłączyć prysznic. Wtedy znowu możemy dokonać wyboru odnośnie słuchawki prysznicowej, zarówno jej wielkości, wyglądu, jak i funkcjonalności. Popularne są obecnie deszczownice.

Be the first to comment on "Baterie łazienkowe idealnym wykończeniem"

Leave a comment