Budżet obywatelski plac zabaw – co warto wiedzieć na ten temat?

Budżet obywatelski – http://budzet-obywatelski.pl/ – to bardzo fajna sprawa i warto walczyć o to, by była to inicjatywa podejmowana w każdym mieście każdego roku. Oto najczęstsze wybory, jakie mieszkańcy podejmują, gdy chodzi o budżet obywatelski plac zabaw, remont ulicy, wydarzenia kulturalne i budowanie obiektów sportowych lub centrów lokalnej rozrywki i kultury.

Budżet obywatelski plac zabaw – najważniejsze informacje

Jeśli chodzi o ten pierwszy wybór to nie ma się co dziwić. Gdy dziecko jest małe, trudno się z nim daleko przemieszczać, by pobawiło się ono w piaskownicy przez pół godziny. Gdy już podrośnie, rodzic chce je trzymać blisko siebie i mieć je na oku. Nic dziwnego, że gdy rozpoczyna się budżet obywatelski plac zabaw jest najpopularniejszą inicjatywą. Każdy rodzic chce mieć plac zabaw dla swoich dzieci na swoim osiedlu, a najlepiej nawet pod swoim domem lub blokiem mieszkalnym, aby móc spoglądać na bawiące się dziecko przez okno. Nie zawsze jest to możliwe, ale budżet obywatelski plac zabaw zawsze zawiera i nie warto się z tym spierać.

Czy warto wmieszać w budżet obywatelski plac zabaw?

Pozostaje się zastanowić, czy place zabaw to rzecz, którą powinno poruszać się w tak dużym projekcie jak roczny budżet obywatelski. Jest mnóstwo konkursów organizowanych przez wielkie korporacje, które pozwalają na wygranie dla miejscowości konkretnej liczby placów zabaw. Jest to darmowe, wystarczy wzbudzić w mieszkańcach chęć do codziennego oddawania głosów i zarezerwować inicjatywę budżetu obywatelskiego do ważniejszych spraw niż place zabaw.

Be the first to comment on "Budżet obywatelski plac zabaw – co warto wiedzieć na ten temat?"

Leave a comment