Dopasuj do swojego wnętrza designerskie lampy

designerskie lampy
designerskie lampy

Jesteśmy w połowie roku 2015 i to właśnie w tym momencie powinniśmy zainteresować się trendami w wystroju wnętrz, jeśli nie zrobiliśmy tego już wcześniej. Przecież wakacje to idealna pora na remont.

Odśwież dom niewielkim kosztem

Może niekoniecznie od razu chcemy urządzać remont, bo wiadomo, że wiąże się to z przejściowymi trudnościami. Kurz, brak miejsca, mnóstwo śmieci i wiele innych problemów. Poza tym być może niedawno remontowaliśmy nasze mieszkanie i wcale niepotrzebna nam jakiegoś gruntownego remontu. Być może po prostu mamy ochotę na jakieś niewielkie zmiany, jakąś małą odmianę, ponieważ już nam się opatrzył obecny wystrój lub pewne jego części wymagają odnowy, bo nie prezentują się już zbyt dobrze po pewnym czasie. Takie zmiany to najprzyjemniejszy plan, ponieważ nie wymaga od nas poświęcenia ani dużej ilości czasu, ani dużych pieniędzy a jednocześnie sprawia, że czujemy się, jakbyśmy jednak zdecydowali się na remont. Niektórzy w takich sytuacjach malują ściany i to jest główna zmiana. Wiadomo, że malowanie nie wymaga specjalnie dużej ilości wolnego czasu, współczesne farby szybko schną i nie mają tak intensywnego zapachu, którego później ciężko się pozbyć. W taki sposób można szybko i łatwo zmienić naprawdę dużo,. bo przecież kolor naszych ścian znacząco wpływa na ogólny nastrój wnętrza. Warto zdecydować się na kolor, który jest modny, jeśli lubimy często zmieniać aranżację ścian. W tym roku pomalujmy nasze ściany w odcienie miedziane. Nadal pozostaje modne malowanie prostopadłych ścian na różne, lecz dopasowane do siebie barwy. Dobrym pomysłem jest także wciąż odcień szarości, na którym wszystkie dodatki wspaniale się prezentują: naklejki, obrazy, czy zdjęcia.

Dodaj dodatki

Malowanie to jedna kwestia, ale możemy również z niego zrezygnować, jeśli nasz kolor nadal nam odpowiada, a farba trzyma się dobrze. W takim przypadku zainwestujmy w dodatki na przykład w poszewki na poduszki, w obrazy w lampy designerskie, czy obicia. Proste sposoby na odmianę są najlepsze. Dla odważnych proponujemy nawet własnoręczne pomalowanie szafy, a dla tych, którzy mniej ufają swoim zdolnością plastycznym naklejki, które również coraz częściej pojawiają się w sklepach i służą do dekoracji zarówno ścian, jak i innych płaskich powierzchni. Dają świetny efekt, a praca przy nich jest właściwie żadna, nawet dziecko sobie z tym poradzi. Dobrym pomysłem jest też wymiana drobnych elementów, właśnie takich, jak lampy. Tu proponujemy zainwestować w designerskie lampy, które odróżnią nasze wnętrze od innych już na pierwszy rzut oka. To dodatki zaprojektowane przez ludzi, którzy zajmują się tym z zamiłowania i nie są to rzeczy przeznaczone do masowej produkcji, ale wykonane z wysoką starannością, co daje nam gwarancje nie tylko estetyczne, ale również gwarancję długiego użytkowania. Zmiany, zmiany, zmiany. Jeszcze bardzo prostym pomysłem jest kupno nowych poszewek na poduszki. W tym sezonie te w mocnych kolorach będą najmodniejsze, od razu przyciągają uwagę, choć dość często wymagają czyszczenia, co może być pewnym kłopotem.

Planowanie to podstawa

Zanim rzucimy się w wir zmian, dobrze się zastanówmy, czy a by na pewno nasze plany przyniosą dobre rezultaty. Nasze wnętrze musi być przede wszystkim spójne, dlatego zastanówmy się, jak będzie wyglądać całość, a nie każdy element z osobna. Przemyślmy, jaki chcemy uzyskać efekt końcowy, czy ma to być klimat nowoczesny, czy może trochę retro, czy relaksacyjny, czy może dodający energii. Dopiero później zabierzmy się za zakupy i zmiany.

Be the first to comment on "Dopasuj do swojego wnętrza designerskie lampy"

Leave a comment