Gniazdka natynkowe aquant

Wielu spośród nas stając przed zadaniem montażu gniazdka elektrycznego obawia się że sobie nie poradzi z zadaniem. Tymczasem podłączenie gniazdka elektrycznego stanowi jedyną spośród najprostszych aktywności podczas przygotowywania instalacji elektrycznej.
Każdy spośród nas kto rozumie przynajmniej główne wytyczne zabezpieczenia i będzie dysponował kilkoma potrzebnymi urządzeniami, jest w stanie zamontować gniazdka natynkowe aquant samodzielnie.

Zanim zaczniemy montaż gniazdka natynkowego aquant musimy się upewnić, że dysponujemy przydatnymi urządzeniami i elementami elektrycznymi.
Zaczynamy oczywiście od wyboru miejsca, w jakim zamierzamy umieścić gniazdka natynkowe aquant. Wykuwamy wiertarką (musi posiadać fiunkcję kucia) miejsce gdzie odnajdować się będą przewody. Po wykuciu, odłączamy napięcie prądu oraz zamierzamy do zadań dinstalacyjnych. Odcinamy minimalną ilość kabla, którego końce rozcinamy nożem. Umieszczamy przewód w gniazdkach natynkowych aquant i umieszczamy go do zrobionej bruzdy.
Drugi brzeg kabla włączymy do gniazdka. Wszystkie kolejne kable mocujemy w tzw. kostce, w taki sposób, by te same kolory spotykały się dokładnie naprzeciwko siebie. Skoro całe okablowanie jest już zamontowane, wówczas bruzdę szpachlujemy. W naniesiony gips wtapiamy bandaż chroniący i równamy powierzchnię.

Montujemy gniazdka natynkowe aquant na nowym miejscu za pomocą gipsu.
Jak widać instalacja gniazdka nadtynkowego aquant to czynność nie wymagająca wielkich zdolności budowlanych, ani umiejętności elektrycznych.

Be the first to comment on "Gniazdka natynkowe aquant"

Leave a comment