Jaki powinien być plac zabaw?

plac zabaw

Plac zabaw to miejsce, gdzie dzieci mogą nie tylko dobrze i ciekawie spędzać czas, ale przede wszystkim się rozwijać. Choć miejsc do zabaw w miejskiej przestrzeni jest sporo, lepiej wybierać te z prawdziwego zdarzenia. W ten sposób zyskamy gwarancje, że maluchowi nic się nie stanie, a do tego będzie miał okazję poszerzyć horyzonty.

Place zabaw wczoraj i dziś

Produkowane obecnie place zabaw znacznie różniły się od obiektów stawianych jeszcze kilkanaście lat temu. Przede wszystkim były monotonne i nudne. Większość miejsc, gdzie mogły się bawić maluchy wyglądała tak samo. Huśtawki i inne sprzęty były do siebie łudząco podobne. Stosowano również tę samą farbę, by pokryć ich niedoskonałości. Urządzenia były najczęściej wykonane z metalu. To powodowało, że stosunku łatwo było o korozję. Rdza bardzo szybko się rozprzestrzenia. Problemem była też zastosowana farba, która nie była dostosowana do potrzeba maluchów. Zawierała w swoim składzie toksyczne związki chemiczne. To powodowało, że zabawa w takim miejscu nie tylko była mało rozwijająca, ale również niebezpieczna. Skorodowane elementy stosunkowo łatwo pękają. W efekcie o wypadek nie jest trudno. Dziś też można spotkać place zabaw, które wyglądają jak relikty z przeszłości. Różnica polega jednak na tym, że rodzice mają zdecydowanie większy wybór. Z roku na rok powstaje coraz więcej nowoczesnych i inspirujących placów zabaw, które są w pełni bezpieczne, a do tego kolorowe i trwałe.

Jak powinien wyglądać plac zabaw z prawdziwego zdarzenia?

Producenci placów zabaw bardzo wysoko stawiają poprzeczkę. Plac zabaw to obecnie bardzo różnorodne i kolorowe miejsce. Zastosowane tam urządzenia są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. Nie pękają. Łatwo jest je utrzymać w czystości. W zasadzie wystarczy je tylko przetrzeć ściereczką. Do ich produkcji używa się tworzywa sztucznego wysokiej klasy, które nie traci barw i stale dobrze się prezentuje pomimo upływu lat. To sprawia, że dzięki tak chętnie spędzają tam czas. Plac zabaw stale wygląda jak nowy – inspiruje i rozwija wyobraźnie. Wykorzystane urządzeni nawiązują do świata zwierząt czy też obiektów kosmicznych. Aż chce się spędzać tam czas. Wiedzą to zarówno rodzice, jak i dzieci. Co ważne zatasowany tam materiał nie zawiera toksycznych substancji. Urządzenia są solidnie przytwierdzone. Nie ma obaw, że dziecku coś się stanie. To powoduje, że rodzice coraz chętniej wybierają się z pociechami w takie miejsce.

Leave a comment