Lepsze powietrze w budynku? Zamontuj rekuperatory!

Rekuperatory marki Tywent

Rekuperatory są nieodzownym elementem wyposażenia nowoczesnych mieszkań. Zapewniają stałą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, tym samym pozwalają na uzyskanie komfortu pracy wszystkim domownikom. Rekuperatory najczęściej stosuje się w budownictwie pasywnym, ale z powodzeniem można je wykorzystać także w starszych obiektach.

Na czym polega działanie rekuperatorów?

Ich działanie polega na wymuszeniu cyrkulacji w pomieszczeniu. Ze środka jest wywiewane zużyte powietrze, a do środka dostaje się świeży nadmuch strumienia powietrza, zapewniający swobodne oddychanie. Wentylacja z użyciem rekuperatora pozwala na zapewnienie optymalnych warunków wewnątrz budynku. Żeby zwiększyć komfort użytkowanie można regulować ilość nawiewanego i usuwanego powietrza. Urządzenia dobiera się w zależności od powierzchni mieszkalnej i typu budynku. Inne parametry będzie musiał spełniać rekuperator zamontowany w budownictwie pasywnym, inne w bloku z lat 90.

Do wyboru jest również rekuperator umożliwiający odzysk ciepła, który jest wyposażony w elektryczne nagrzewnice powietrza nawiewanego. W ten sposób do pomieszczania dostaje ciepły strumień powietrza. Takie rozwiązanie zapewnia nie tyko dobrą wentylację, ale również utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu.

Rekuperacja: zadbaj o dobrą kondycję

Rekuperatory pozwalają na uzyskanie komfortowych warunków potrzebnych do codziennego funkcjonowania. Nieprawidłowa cyrkulacja powietrza jest przyczyną złego samopoczucie i braku energii. Ponadto brak wentylacji powoduje, że w powietrzu gromadzą się bakterie, wirusy, alergeny, które zwiększają podatność na rozwój chorób. Brak stałego dopływu czystego i przefiltrowanego powietrza jest szkodliwe szczególnie dla alergików. Dlatego zainstalowanie systemu rekuperacji jest doskonałym pomysłem zwłaszcza, jeśli w naszej rodzinie jest osoba podatna na uczulenia.

Przy wyborze rekuperatora należy w głównej mierze zwrócić uwagę na jakość wykonania. Tak by urządzenie służyło przez wiele lat. Rekuperatory marki Tywent mają metalowe obudowy z poliestrowym pokryciem. Dzięki temu są odporne na działanie szkodliwych czynników mechanicznych, a do tego łatwe w konserwacji – do czyszczenia można użyć wody z płynem do mycia naczyń. Zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych sprawia, że sprzęty są bardzo wydajne i wygodne w użytkowaniu. Zużywają niewiele energii elektrycznej. Sporym atutem rekuperatorów jest bardzo cicha praca, która nie przeszkadza wykonywaniu obowiązków.

Be the first to comment on "Lepsze powietrze w budynku? Zamontuj rekuperatory!"

Leave a comment