Niespotykany dotąd plac zabaw

Od kilku tygodni niezwykle przyjemnie jest przechadzać się jedną z alejek w Chełmie gdzie właśnie powstaje największe miejsce zabawy i rozrywki dla jego młodych docelowych użytkowników. Olbrzymia, gigantyczna inwestycja o wielkim zasięgu terytorialnym będzie stanowiła wyjątkową gratkę i uciechę dla dzieci, które przyjdą się tam bawić.

Jeden z najbardziej niezwykłych placów zabaw

Majestatycznie wyglądający plac zabaw dla dzieci przypominać będzie wielki gród warowny rodem z czasów Bolesława Chrobrego, w którym niezliczona ilość atrakcji przyciągnie całe rodziny ze swoimi dziećmi czekającymi na oddanie się frywolnej i beztroskiej zabawie w miejscu, gdzie kiedyś stały stare hale jednego z zakładów w Chełmie. Szacowany koszt inwestycji ma wynieść prawie 3 miliony polskich złotych lecz bogactwo atrakcji i możliwych zabaw oraz finezyjnych konstrukcji odwołujących się do średniowiecznego grodu jest warty tak olbrzymich pieniędzy i nakładu siły projektantów i wykonawców tego placu. Poza wiernym odrestaurowaniem dawnego grodu dodane zostaną w jego wnętrzu specjalne konstrukcje i budowle służące, jak łatwo się domyślić, do zabawy i uciechy dla młodych ludzi.

Dobry pomysł to klucz do sukcesu

Jeden z projektantów wpadł na pomysł, aby zaprojektować specjalny tunel podziemny, który będzie biegł pod powierzchnią ziemi i prowadzić będzie na dwór wewnątrz grodu, z którego drabinkami przypominającymi wielką wieżę będzie można się wdrapać na sam szczyt konstrukcji. Wielkie gabaryty omawianego przedsięwzięcia rodziły początkowo wśród rodziców niepokój co do panującego tam niebezpieczeństwa i groźby urazów ich pociech. Cała budowla została dokładnie jednak obmyślana, aby uniknąć widma i możliwości zaistnienia tych niepożądanych wypadków czy urazów. Sam czas budowy ma potrać przez najbliższe sześć miesięcy, gdyż skomplikowana natura poszczególnych elementów konstrukcyjnych pociąga za sobą konieczność uzbrojenia się w cierpliwość aż do momentu, kiedy producenci tych wzniosłych konstrukcji dostarczą budowniczym na placu budowy zamówione części, konstrukcje i inne komponenty. Zobaczymy, co przyniosą najbliższe dni i jak plac zabaw będzie wyglądał na samym końcu.

Leave a comment