Odbiór mieszkania od dewelopera Warszawa: jak uniknąć sądu?

odbiór mieszkania
odbiór mieszkania

Odbiór mieszkania nie jest, wbrew pozorom, takim prostym zadaniem i trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Najlepiej skorzystać z pomocy przyjaciół lub profesjonalnych firm, które znają się na sztuce budowlanej. Pozwoli to uniknąć wielu nieprzyjemności związanych z niedoróbkami i koniecznością ich usunięcia.

Przygotuj się do odbioru mieszkania

Zanim podpiszemy protokół zdawczo-odbiorczy jest jeszcze czas, by wszystko dobrze przemyśleć, a przede wszystkim sprawdzić, czy prace zostały dobrze wykonane. To bardzo ważne, bo to jedyny moment, kiedy możemy żądać bezpłatnego i natychmiastowego, co jest bardzo ważne, usunięcia wad. Później nie będzie to już wcale takie proste, a dochodzenie swoich praw będzie się odbywać najprawdopodobniej na drodze sądowej. Odbiór mieszkania od dewelopera Warszawa nie jest, kolokwialnie rzecz ujmując, bułką z masłem. Trzeba się do tego odpowiednio przygotować i zastanowić na co zwrócić uwagę i jakim elementom warto się dokładnie przyjrzeć. Źle wykonane prace mogą być bardzo niebezpieczne i zagrażać życiu. Nie chodzi tylko o pieniądze, ale o bezpieczeństwo. Odbiór mieszkania od dewelopera Warszawa warto wykonywać z kimś, kto zajmuje się tym profesjonalnie. Wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że wszystko pójdzie tak, jak należy i wszelkie niedopatrzenia zostaną szybko zauważone. Trzeba zwrócić uwagę na wymiary pomieszczeń, poprawne założenie instalacji, jakość wykonania posadzki, odpowiednie przygotowanie wentylacji. Dobrze jest sprawdzić, czy tynki są dobrze założone, a ściany wykonane pod dobrym kątem. Na szczęście usługi polegające na pomocy w odbiorze mieszkania są coraz popularniejsze. Nic dziwnego, bo firm budowlanych przybywa w zastraszającym tempie i nie wszystkie są w pełni profesjonalne. Zdarzają się partacze.

Zleć wykonanie poprawek

Jeśli zauważymy rzeczy, które trzeba poprawić, najlepiej zlecić ich wykonanie zanim podpiszemy protokół zdawczo-odbiorczy. Później trudno będzie wyegzekwować swoje prawa. W wielu przypadkach konieczne będzie ciąganie się po sądach. Oczywiście w większości przypadków będzie można wygrać sprawę, jeśli udowodnimy, że prace były wykonane przez wskazanych budowlańców. Nie będzie to proste zadanie, ale możliwe do przeforsowania naszą korzyść. Warto skorzystać z usług adwokatów, którzy specjalizują się w prawie budowalnym. To zwiększy szanse na pozytywne rozpatrzenie sprawy i uzyskanie odszkodowania. Niestety, tego typu kwestie są bardzo kłopotliwe i lepiej im zapobiegać, dlatego zanim wybierzemy firmę, której powierzymy prace budowalne, musimy się dwa razy zastanowić. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy pracownicy posiadają stosowne uprawnienia. Wprawdzie ryzyka nie da się całkowicie wyeliminować, ale można spróbować je znacznie zmniejszyć. Zanim udamy się do sądu, spróbujmy się dogadać. To rozwiązanie korzystne dla obu stron. Nie stracimy czasu i pieniędzy na rozprawach. W polubownym załatwieniu sprawy może pomóc prawnik, który podpowie, na jakie ustępstwa mogą iść obie strony i przedyskutuje różne kwestie. W wielu wypadkach właściciele firm, widząc, że angażujemy do sprawy adwokata będą w stanie się dogadać. W ten sposób przedsiębiorca nie tylko uniknie przykrości, ale również nie dopuści do uszczerbku na swoim wizerunku. Tym bardziej, że bywają firny, które do tej pory nie miały większych zarzutów, a fuszerka zdarzyła im się po raz pierwszy. Być może winny był nowo przyjęty i niedoświadczony pracownik. Niezależnie od motywów w pierwszej kolejności powinniśmy się dogadać.

Be the first to comment on "Odbiór mieszkania od dewelopera Warszawa: jak uniknąć sądu?"

Leave a comment