Pierwsze konto w banku – czytnik kart zbliżeniowych

Założenie pierwszego konta w banku jest nieodłączną częścią oszczędzania i przechowywania swoich pierwszych pieniędzy. Warto jest zdecydować się na założenie go, ponieważ od początku uczy się młodych wartości pieniądza i tego, jak powinno się z nimi obchodzić. Czym powinniśmy się kierować przy zakładaniu pierwszego konta?

Pierwsze konto w banku

Jest wiele aspektów, na które warto zwrócić uwagę. Pierwszym z nich jest to, jakie udogodnienia i zniżki są dostępne dla osób niepełnoletnich, które nie zarabiają jeszcze same pieniędzy. Trzeba się dowiedzieć czy założenie konta jest darmowe, czy trzeba ponieść jakieś koszty. To samo dotyczy prowadzenia konta – należy sprawdzić czy pobierane są opłaty co miesiąc, albo ile trzeba wykonać transakcji kartą, aby ta opłata nie była pobierana. Ważne są też informacje dotyczące wypłat z bankomatów innych niż z wybranego przez nas banku. Wiele instytucji ściąga z konta drobne sumy w momencie, gdy wybierzemy pieniądze z innego miejsca. Dlatego koniecznym jest, aby zawsze przed podpisaniem umowy przeczytać wszystkie dokumenty i w razie potrzeby zadać pracownikom banku nurtujące nas pytania.

Wygodne rozwiązanie

Oprócz aspektów samego konta, istotne są inne funkcje, które ułatwiają życie. Przydatnym jest posiadanie karty, którą można płacić zbliżeniowo. Czytnik kart zbliżeniowych stał się w dzisiejszych czasach powszechnością i można go znaleźć praktycznie w każdym sklepie. Dzięki temu udogodnieniu, możemy zapłacić za drobne zakupy bez wpisywania pinu, jednak nie powinny przekroczyć one pięćdziesięciu złotych, inaczej czytnik kart zbliżeniowych zażąda od nas tej 4 cyfrowej liczby. Jest to oszczędność czasu, ponieważ wystarczy przyłożyć naszą kartę do terminalu i nasze zakupy są momentalnie opłacone.

Czy warto założyć dziecku konto w banku?

Nie trzeba zbyt długo rozważać czy warto założyć dziecku pierwsze konto w banku. Zalet takiego rozwiązania jest zdecydowanie więcej niż wad. Nauczy to nasze pociechy odpowiedzialności za swoje oszczędności i pokaże, że należy kierować się rozsądkiem, aby nie wydać wszystkiego, co się zebrało. Taka lekcja na pewno przyda im się później, w dorosłym życiu, gdy będą zarabiali już sami.

Leave a comment