Plac zabaw w restauracji? To możliwe!

Chcesz się wybrać na niedzielny obiad do restauracji, ale obawiasz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło i zepsuje cały rodzinny wypad? Aby uniknąć tej sytuacji, wybierz koniecznie lokal, w którym oferuje się dzieciom kącik zabaw. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jakie zabawy mnogą odpędzić nudę i głód w oczekiwaniu na posiłek.

Kącik zabaw dla każdego

Plac zabaw to miejsce, które kocha każde dziecko. Niestety, bardzo często zdarza się tak, że nasze pociechy traktują każde miejsce jako zabawę. Nie robią także wyjątku dla restauracji. Któż z nas nie widział w lokalach rodziców, którzy próbowali nieskutecznie uspokoić swoje dzieciaki? Na szczęście, coraz więcej restauracji wychodzi naprzeciw rodzinom i tak oto powstają lokale, w których można nie tylko zjeść, ale także się bawić. Jak zorganizowany jest kącik zabawy? Najczęściej są wyznaczone specjalne miejsca dla dzieci albo nawet i cała salka. Często zdarza się również tak, że obok lokalu znajduje się plac zabaw, na którym dzieci spędzają czas w oczekiwaniu na posiłek. Sytuacją na porządku dziennym jest także obecność opiekuna lub animatora, którego zadaniem jest organizacja czasu dla dzieci. Zabawy, które są przez niego proponowane, to między innymi rysowanie, zabawa klockami, czy jakieś występy.

Czas nie tylko na zabawę, ale też na naukę

Wyjście do restauracji jest także bardzo często szansą nie tylko na zabawę, ale też na naukę. Przyjście do lokalu wiąże się z nieco bardziej formalnych zasadami niż te, które dzieci znają z domu. Dlatego też musisz wytłumaczyć dziecku, na czym polega różnica. Jak to zrobić, aby dziecko się nie nudziło? Przede wszystkim należy skupić uwagę dziecka na sobie, dzięki temu maluch nie będzie się bawił jedzeniem lub narzekał na nudę. Wskazując na swój przykład możemy mu pokazać, jak ładnie jeść. Jeżeli jesteś w restauracji ze starszym dzieckiem, wtedy możesz z nim omówić zasady zachowywania się przy stole. Pokażmy dzieciom, jak powinny być ułożone sztućce wokół talerza, a potem możemy je odłożyć na bok i poprosić, aby samo je rozłożyło tak, jak mu się wydaje, że powinny leżeć. W ten sposób możemy naszą pociechę nauczyć, że widelec jest zawsze z lewej strony talerzyka, a nóż kładzie się ostrzem w lewą stronę. Jeżeli jesteśmy z małym dzieckiem w lokalu i chce ono się przejść, wtedy dobrze jest wstać od stołu i wyjść z nim do łazienki lub do sali, która służy jako plac zabaw w restauracji.

Leave a comment