Place zabaw to idealne rozwiązanie, gdy chcemy spędzić czas z dzieckiem?

place zabaw
place zabaw

Wielu rodziców i opiekunów dzieci zastanawia się jak spędzać z nimi czas w taki sposób, by było to wychowawcze i uczyło dobrych postaw i nawyków. Tymczasem trudno o nowe odpowiedzi – tak naprawdę sprawdzają się tak zwane stare prawdy… Pora odejść od komputera i telefonu, a wybrać się na aktywną zabawę w plener.

Królestwo kreatywnej i świetnej zabawy

Czy wiesz, że place zabaw to królestwo kreatywności i świetnej zabawy? To miejsca, gdzie dziecko wreszcie może się wyszaleć. Może biegać i piszczeć z radości, skakać, zakopywać się w piasku bądź zjeżdżać na zjeżdżalni. Oczywiście to wszystko pod okiem czujnego opiekuna, który nie tylko sprawdza czy dziecku nie dzieje się krzywda i czy nie wpada na żadne niebezpieczne pomysły… Rodzic może dołączyć do zabawy swojego dziecka. Jeśli akurat nie ma pod ręką grupy rówieśniczej, z którą maluch może się integrować, warto budować własne więzi. Wystarczy opowiadać różne historie, wyobrażać sobie fantastyczne rzeczy, towarzyszyć dziecku na przyrządach do zabawy i cieszyć się razem z nim.

Nie tylko zabawa, ale też nauka

Jak się okazuje, place zabaw mogą być też świetnym miejscem do nauki zachowań społecznych. Co robić, jeżeli do jednej huśtawki ustawia się kolejka dziesięciorga dzieci? Trzeba zachować cierpliwość. A dzieci często mają z tym problem! Należy nauczyć swoje dziecko, że każdy zasługuje na możliwość korzystania z danej zabawki i że trzeba się dzielić. Że może to być całkiem przyjemne i można cieszyć się nie tylko własnym, ale także cudzym szczęściem. Na placach zabaw dzieci często przechodzą przez dynamiczne kłótnie i ugodowe godzenie się. To wszystko jest potrzebne w procesie wychowania i uczy radzenia sobie z trudnościami w codziennym życiu. A co z higieną na placach zabaw? Na pewno jest na nich sporo potencjalnych zarazków, jednak nie można dziecka od nich izolować. Hartowanie organizmu ma swoje plusy. Po zabawie trzeba dokładnie umyć dziecku ręce, np. za pomocą poręcznego żelu antybakteryjnego. Warto pamiętać, że w pewnych granicach rozsądku, brudne dziecko to szczęśliwe dziecko. Dziecko aktywne.

Be the first to comment on "Place zabaw to idealne rozwiązanie, gdy chcemy spędzić czas z dzieckiem?"

Leave a comment