Prowadzisz wideobloga? Zainwestuj w designerskie lampy

designerskie lampy
designerskie lampy

Wideoblogi są coraz popularniejsze, a ich twórcy są znani w szerokich kręgach. Wybić udaje się tylko nielicznym. Trzeba przykuć uwagę widzów ciekawym tematem lub wystrojem studia. Ważne jest też oświetlenie. Lampy designerskie spełniają podwójną funkcję: są ciekawym dodatkiem, a jednocześnie rozjaśniają wnętrze.

Profesjonalizm w sieci

Kiedyś wideoblogi były mizernej jakości. Wynikało to z kilku powodów. Nie było zapotrzebowania na tworzenie tego typu produkcji. Poza tym sprzęt był dużo gorszy. Mało kto mógł sobie pozwolić na nagrywanie filmu w jakości HD, bo tego typu rozwiązania dopiero wchodziły na rynek i były bardzo drogie. Dziś jest zupełnie inaczej kamery internetowe są bardzo rozbudowane i mają wiele funkcji. Bez większego problemu można stworzyć realizacje, których jakość będzie zupełnie przyzwoita. Bardziej zaawansowani fotoblogerzy mają tak wyposażone pomieszczenie, w którym nagrywają, że nie powstydziłoby się tego nawet profesjonalne studio telewizyjne. Żeby uzyskać dobry efekt , ważne jest oświetlenie. Wystarczą designerskie lampy, które będą miały otwarty klosz i będzie je można nakierować punktowo. Można też zainwestować w odpowiednie produkty stosowane do fotografii produktowej. Pamiętajmy, że nikt nie wymaga od fotoblogerów, by filmy były nie wiadomo jakiej jakości. Oczywiście nie można realizować fuszerek, ale większość osób zdaje sobie sprawę, że w domowych warunkach trudno jest osiągnąć spodziewany efekt.

Jak pozyskać odbiorców?

Wideoblogi są coraz popularniejsze. Dla niektórych jest to jedynie hobby i możliwość wyrażenia własnej opinii. Inni natomiast traktują to jako źródło zarobku. Jeśli filmy mają miliony wyświetleń, zaczynają się nimi interesować reklamodawcy co wiąże się z określoną gratyfikacją finansową. Większe koncerny przeznaczają nawet oddzielny budżet na dotarcie do klienta takimi niestandardowymi kanałami. W ten sposób można połączyć pasję ze sposobem na życie. O takim rozwiązaniu marzy wiele osób, jednak tylko nielicznym udaje się osiągnąć spektakularne efekty. Nie ma jednoznacznej recepty na przyciągnięcie przed ekrany licznej grupy odbiorców. Liczy się pomysł. Trzeba zainteresować widza, a chwytliwy temat jest podstawową rzeczą, o której należy pomyśleć. Na topie są m.in.: fotoradary, moda, gry komputerowe, majsterkowanie, gotowanie. Ważna jest też osobowość. Prowadzący musi czymś przyciągnąć odbiorów. Czasem może ciekawie mówić o banalnych rzeczach, a i tak zyska zainteresowanie. Bywa i tak, że pomimo ogromnego przygotowania merytorycznego dana osoba nie znajdzie szerokiego grona fanów. Oprócz tego ważny jest sam wygląd studia. Musi być oryginalny, by zainspirować, a przede wszystkim pozwolić się wyróżniać. Designerskie lampy będą w tym jak najbardziej pomocne. Trzeba je tylko odpowiednio dopasować do tematu, który poruszamy. W ten sposób uzyskamy oczekiwany efekt. Choć nie da się dać gotowych rad i liczyć na ich stuprocentową skuteczność, to jednak można się postarać, by produkcja była na dobrym poziomie.

Be the first to comment on "Prowadzisz wideobloga? Zainwestuj w designerskie lampy"

Leave a comment