Przepompownie ścieków do hoteli, gościńców i zajazdów

pompa do ścieków

Problem utylizacji ścieków grawitacyjnych to dla właścicieli dużych obiektów komercyjnych, jak hotele czy zajazdy, jest nie lada wyzwaniem. Instalacja musi być dobrze wykonana, żeby nie odstraszyć klientów. Nieprawidłowe funkcjonowanie systemu odprowadzania ścieków jest niekomfortowe dla gości i w dłuższym czasie może, niestety, przełożyć się na obroty.

Nierównomierne ukształtowanie terenu, a także różnice w poziomie sprawiają, ze pozbycie się nieczystości nie jest takie proste. Czasami konieczne jest zastosowanie specjalistycznych przepompowni, które pomogą w pozbyciu się kłopotu. Do domów wykorzystuje się standardowych wymiarów urządzenia ze zbiornikami o średnicach od 600 do 1200 mm, ale na zamówienie można wykonać większe modele. Takie rozwiązania są dedykowane w szczególności do obiektów komercyjnych, w których w jednym czasie przebywa nawet kilkaset osób.

Skuteczne i bezproblemowe przepompowywanie ścieków

Dobór odpowiedniego systemu do większej przestrzeni nie jest łatwy. Podstawową rzeczą jest przede wszystkim kontakt ze specjalistyczna firmą. Jeśli źle dobierzemy przepompownie ścieków, efekty będą mało ciekawe. Komponenty systemu trzeba dopasować tak, by były wydajne. Nie mogą być zbyt małe, bo wówczas pompa w zbiorniku będzie zmuszona do szybszej pracy, a w efekcie będzie działała krócej niż deklaruje producent.

Z kolei przewymiarowanie, czyli dobór urządzenia o zbyt wysokich parametrach sprawi, że nie będzie ono efektywne. Przed przystąpieniem do realizacji konieczne będzie przygotowanie projektu. Tylko w ten sposób będzie można prawidłowo zamontować przepompownie ścieków. Montaż warto powierzyć firmie, która zajmie się wszystkim od A do Z. Pomoże w realizacji projektu, wykona prace związane z instalacją, a następnie odda gotową instalację do użytku. To bardzo wygodne, bo wszystko można załatwić w jednym miejscu bez konieczności współpracy z kilkoma podmiotami.

Zaawansowane rozwiązania, dobre parametry

Przepompownie ścieków do dużych obiektów komercyjnych, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie. Przede wszystkim można je sterować, również zdalnie, korzystając z optymalnie dobranej automatyki. W ten sposób osoby obsługujące urządzenia mają znacznie uproszczoną sprawę, bo większość nastaw można dokonywać z jednego miejsca. Przepompownie ścieków do hotelów i restauracji wyróżniają się też niemałymi rozmiarami. Osiągają wysokość nawet do kilku metrów. Z tego względu konieczne jest wyposażenie ich w co najmniej dwie pompy o mocy 230V lub 400V z nożami.

Niezbędne jest też zastosowanie wytrzymałych i odpornych na działanie czynników mechanicznych komponentów wykonanych z materiałów PP lub PE. To gwarantuje stuprocentową szczelność, bo elementy z tego tworzywa są bardzo dobrej jakości. Nie niszczą się, a dobrze zamocowane mogą służyć na lata. Żeby dodatkowo zabezpieczyć zbiorniki, można zastosować poziome ożebrowanie. To znacznie wzmocni całą instalację. Żeby system był skuteczny, musi spełniać wysokie standardy. Powinien być wykonany zgodnie z normą PN-EN.

Be the first to comment on "Przepompownie ścieków do hoteli, gościńców i zajazdów"

Leave a comment