Verticale a pokój dziecięcy?

verticale warszawa

Wielu rodziców długo zastanawia się nad wystrojem pokoju dziecięcego. Spędza długie godziny szukając odpowiednich dodatków. Jednak jakich byśmy nie wybrali akcesoriów i nie użyli kolorów najważniejsza jest funkcjonalność i bezpieczeństwo użytych przez nas materiałów.

Okna w pokoju dziecięcym

Okna w pokoju dziecięcym powinny przede wszystkim sprawiać wrażenie wesołe, żywe. Można w tym przypadku z powodzeniem użyć jaskrawych kolorów, udowodniono bowiem, że małe dzieci są szczególnie wrażliwe na takie właśnie kolory.

Zastanawiając się nad przysłanianiem okien dziecięcych należy zwrócić uwagę na to po której stronie domu się one znajdują i jakie panuje w pomieszczeniu nasłonecznienie w ciągu dnia. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ będzie nam mówiło o konieczności użycia materiałów o określonej przepuszczalności światła. Dobrze jest także użyć materiałów zawierających filtry chroniące przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.

Żaluzje

Żaluzje są dość popularnym rozwiązaniem w pokojach dzieci. Występują one w niemal wszystkich kolorach tęczy, a więc bardzo ożywiają i urozmaicają wnętrze. Do pokoi dziecięcych produkowane są również żaluzje z motywami postaci z bajek i kreskówek, co bardzo podoba się najmłodszym. Minusem zastosowania żaluzji w pokoju dziecięcym jest konieczność ich częstego mycia ponieważ odkłada się na nich dużo kurzu, zwłaszcza w słabiej dostępnych miejscach.

Firanki i zasłony

Firanki i zasłony są rozwiązaniem tradycyjnym, które nadal dominuje w wielu domach. Zarówno firanki jak i zasłony mogą występować w rozmaitych kolorach, z rozmaitymi motywami. Minusem ich zastosowania jest szybkie zbieranie się w nich kurzu i drobnoustrojów, co często może powodować alergię u dzieci. Są również mało odporne na zabrudzenia, co w przypadku kontaktu z dziećmi jest dużą wadą.. Innym problemem z zasłonami jest to, że dzieci potrafią się na nich wieszać, co często kończy się ich zerwaniem. Firanki i zasłony są materiałami łatwopalnymi, co może okazać się problemem w każdym pomieszczeniu.

Rolety

Rolety są ciekawym a zarazem ekonomicznym rozwiązaniem, które sprawdzi się również i w pokoju dziecięcym. Dostępne są w wielu żywych kolorach. Wykonane są z różnych materiałów, o różnej przepuszczalności światła. Można dostać również rolety, które nie przepuszczają promieniowania ultrafioletowego. Na rynku dostępne są rolety z motywami z bajek i kreskówek dziecięcych. Są przeważnie łatwe w czyszczeniu, w zależności od materiału wystarczy przetrzeć je mokrą gąbką, żeby pozbyć się widocznych zabrudzeń.

Verticale warszawa

Verticale warszawa są elementami służącymi do zasłaniania okien, które kojarzą się głównie z biurami i miejscami użyteczności publicznej. W ostatnich czasach z powodzeniem stosowane są również w wielu domach. Posiadają wiele zalet, które czynią je uniwersalnymi. Ważną ich zaletą jest duża odporność na ogień, co w oczywisty sposób zwiększa bezpieczeństwo, a także nieodkładanie są na nich kurzu, co ogranicza pracę związaną z ich czyszczeniem, jest również korzystne jeżeli chodzi o zdrowie najmłodszych domowników. Verticale warszawa mogą występować w wielu kolorach, co czyni je potencjalnie atrakcyjnymi w pokoju dziecięcym. Posiadają one możliwości regulowania zaciemnienia pomieszczenia, pasy materiałowe, z których verticale występują w różnych długościach i szerokości, co ułatwia dostosowanie ich do każdego niemal okna i stylu pomieszczenia. Problemem przy zastosowaniu verticali warszawa może być możliwość zrzucenia ich przez dziecko.

Be the first to comment on "Verticale a pokój dziecięcy?"

Leave a comment