Villeroy & Boch umywalka szklana czy ceramiczna?

villeroy

Łazienkę można wyposażyć w dowolny sposób. Produkty są tak różnorodne, że pomieszczenie będzie wyglądało bardzo oryginalne. Czy takie nowoczesne rozwiązanie są lepsze? Co sprawia, że wciąż wiele osób decyduje się na tradycyjne aranżacje?

Oryginalne wnętrze to sporo problemów

Nowoczesne łazienki, są w porównaniu do klasycznie urządzanych, dużo droższe. To sprawia, że nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Z tego właśnie powodu w salonach meblowych jest znacznie mniejszy wybór takich nowoczesnych produktów. Zazwyczaj sprzedawcy wystawiają zaledwie kilka sztuk tego typu rzeczy. Jeśli komuś zależy, żeby znaleźć coś oryginalnego może poszukać w internecie. W sieci asortyment jest bardziej zróżnicowany, ale i tak przeważają tradycyjne produkty ceramiczne. Poza tym klasyczne rozwiązania są już sprawdzone. Użytkownicy wiedzą, czego mogą się po nich spodziewać. Nawet najprostsza Villeroy & Boch umywalka może służyć latami. Zupełnie inaczej jest ze szklanymi rzeczami. Wprawdzie są one coraz doskonalsze w produkcji, ale i tak są to rzeczy dużo delikatniejsze od ceramicznych. Trudniej też nabyć elementy do montażu. Często są one produkowane tylko przez jedną firmę i trzeba je sprowadzać. W przypadku klasycznych umywalek artykuły do montażu są dostępne praktycznie w każdym sklepie budowlanym. Nierzadko trzeba je ściągać z zagranicy. To wiele problemów. Użytkownicy szklanych umywalek skarżą się również na to, że łatwiej się brudzą i widać na nich zacieki. Nie nadają się dla rodziny z dzieckiem. Szkło jest co prawda wyższej jakości, jednak w porównaniu do artykułów ceramicznych i tak dużo prościej je zniszczyć.

A może tradycyjne rozwiązania?

Klasyczna ceramiczna Villeroy & Boch umywalka to rozwiązanie, które jest zawsze na topie. Z powodzeniem można je stosować zarówno we własnym mieszkaniu, jak i obiektach komercyjnych. Można dopasować dowolne kształty i kolory. Ceramiczne produkty znacznie łatwiej jest utrzymać w dobrym stanie i mogą one służyć latami. W przypadku konieczności wymiany syfonu i innych elementów, które się eksploatują, nie ma problemu z ich uzupełnieniem. Są dostępne w wielu sklepach i internecie. Do tego zazwyczaj nie kosztują dużo. Jednak pomieszczenie urządzone w tradycyjny sposób nie będzie robiło tak dużego wrażenia. Wprawdzie są różne modele umywalek. Jedne bardziej kuliste, inne kwadratowe. Można spróbować odejść trochę od klasycznego stylu dobierając designerskie dodatki, ale będzie to jedynie półśrodek. Jeśli komuś zależy, by jego łazienka była inna niż wszystkie, powinien postawić raczej na awangardowe rozwiązania. Niezależnie na co się zdecydujemy warto wybierać dobrej jakości produkty, by posłużyły na długo. W przeciwnym razie trzeba będzie co jakiś czas robić remont łazienki co nie jest najlepszym pomysłem. Lepiej wydać więcej na starcie, ale kupić wysokiej klasy produkty. To zdecydowanie ciekawszy pomysł. Warto poszukać atrakcyjnych promocji w marketach lub przejrzeć dostępny w sieci asortyment.

Be the first to comment on "Villeroy & Boch umywalka szklana czy ceramiczna?"

Leave a comment